Az edzés éhesebbé tud tenni, de az is megeshet, hogy elnyomja az étvágyunkat és így kevesebbet eszünk és fogyunk is. A baj az, hogy ez nem mindig történik így.
Ausztráliai kutatók megfigyelték a különbséget egy kutatásban, ahol 58 túlsúlyos felnőttet figyeltek meg, akik egy 12 hetes edzésprogramot kezdtek el, ami 500 kalória elégetésére lett kitalálva alkalmanként.
Eredményként azt találták a kutatók, hogy a résztvevők éhesebbek voltak az edzés után, mint az előtt. Néhányan voltak, akik elégedettebbek voltak a reggelijükkel, mint azelőtt, de azok, akik nem adtak le annyit, amennyit vártak, sokkal jobban vágytak a reggelijükre, mint az edzés sorozat előtt és éhesebbek is voltak a nap folyamán.
A kutatók nem tudják, hogy mi az oka ennek, de azt gondolják, hogy a mozgás hatással van az étvágyra és a test telitettség érzékenységére is.