Egy új jelentés szerint, azoknak az embereknek, akiknek kipirosodik az arcuk alkoholfogyasztás után, sokkal nagyobb esélyük van nyelőcsövi rák kialakítására, mint azoknak, akiknek nem pirosodik ki az arcuk.
Japánok, kínaiak és koreaiak harmada reagál, piros arccal, hányingerrel és heves szívdobogással az alkoholbevitelre. Ezek a reakciók elsősorban egy enzim hiányának tudhatóak be. Ez az enzim az aldehyde dehydrogenase 2 (ALDH2).
A kutatók szerint az orvosok és az egészségügyben dolgozók nagy része nincs tisztában azzal, hogy az ALDH2-hiányos embereknek sokkal nagyobb az esélye a nyelőcsövi rák kialakítására, mint azoknak, akik rendelkeznek ezzel az enzimmel.
Japánban és Taiwanban folytatott kutatások szerint azoknak megnövekedett esélye van az alkohol általi nyelőcsövi rák kialakítására, akiknek kipirosodik az arcuk alkoholfogyasztás után, még akkor is, ha fokozottan fogyasztják az alkoholt. A veszély 18-szorosára nőhet, ha erős alkoholfogyasztóról van szó.
Fontos viszont kiemelni azt, hogy ez a veszély csak az alkoholfogyasztókat veszélyezteti.
A kutatók szerint az alkoholfogyasztás utáni arcpirosodást a nyelőcsövi rák előjeleként kellene kezelni és ki kellene iktati az alkoholfogyasztást azoknak, akik ilyen tüneteket produkálnak.